Domain Avcılığı İşinde Dikkatli Olun!

Samet 12 Mar 2013 SEO 330  0

Arkadaşlar birçoğunuz Domain arar ve bulur. Sonra bakayım der acaba şu dizinin ya da şu firmanın vs. domaini boşta mı diye.

Bakarsınız birçoğu doludur sizde kelime türetirsiniz ve alırsınız sorna dersiniz “lan aldım domaini 15 TL ye satarım 500 e şirkete” ama bu tamamen yanlıştır; çünkü artık neredeyse bir dizi,film ya da şirketler daha işe girmeden önce domainini bırakın sosyal medya hesaplarını bile alıyorlar. Yani sizin anlaycağınız domain avcılığı yapıpta elinizde birçok domain kalabilir.

Ben kendimden örnek vereyim. Mesela 2012 haziran ayında star tv de komik bir dizi sitesi çıktı ben daha çıkar çıkmaz xxizle.com ve xxizle.net uzantılarını aldım satacağım diye tabi ama baktım ki soranı bırakın giren bile yok 🙂

Domain işi bana göre eskidendi herkes artık bilinçlendi mesela bimeks.com baktı dolu bmks.com alıyor şirketler vs.

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
seo-istatistik
SEO ve İstatistik Bilimi Arasındaki İlişki
Domainler Önceden Manuel İşlem Görmüş Olabilir
Manuel İşlem Sonrası İndex Sorunu
AMP Sayfaların Değerini Anlamak Önemli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: