Domainler Önceden Manuel İşlem Görmüş Olabilir

Samet 25 Eki 2016 SEO 368  0

Yeni bir domain aldığınızda hiçte aklınıza gelmeyen bir olayı tekrar günde getirmek ve sizler için alışkanlık hale getirmek için bu yazıyı oluşturdum. İlk domain elinize geçtiğinde hemen Search Console’da mülk doğrulaması yaparak Manuel İşlemler kısmında uyarı bulunup bulunmadığını kontrol etmenizi önereceğim.

Geçen gün bir arkadaşım bana “siteyi açalı daha bir gün oldu ve sitem manuel işlem gördü” dedi. Dedim ilk aldığından baktın mı manuel işlemlere “yok” dedi. Elbette birkaç günlük siteler de manuel işlem olabilir; ancak ben farklı noktayı söylemek istedim sanırım anlıyorsunuzdur.

Siteyi elbette drop domain olmasa da sıfırdan alsanız bile daha önceden cezası kalmış olabilir. “Saldırıya uğramış site, “tam spam” gibi uyarılar panelde gözükebilir. Bunda hemen endişeye kapılmayın. Yeniden değerlendirme isteğinde sitenizi ne amaçla açtığınızı, manuel işlemin daha önceki döneme ait olduğunu belirtirseniz bir hafta içerisinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
seo-istatistik
SEO ve İstatistik Bilimi Arasındaki İlişki
Manuel İşlem Sonrası İndex Sorunu
AMP Sayfaların Değerini Anlamak Önemli
Tam Spam Cezası Kurtulma Yöntemleri (Canlı Yapıyoruz)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: