Ekip Arkadaşlarınızı İyi Seçin!

Samet 20 Eki 2016 Google News 294  0

Google haberler hizmetine kayıt olma/başvuru aşamasında ve sonrasında eğer ki bir ekibiniz yoksa sitenizin ömrü ve kazancınız sınırlı sayıda olacaktır.

Bu iş için en az 3 kişiyle beraber çalışmanız gerekli olduğunu belirtmek isterim. Sitenizde belirli bir döngü olmalıdır. Haberler sadece sabah ya da gece eklenmemelidir. Günlük olaylar takip edilmeli ve ilk haberleri girmeniz siteniz için iyi olacaktır.

[/mavi-uyari]Editör Kadrosu[/mavi-uyari]

Sizinle iyi çalışacak kişileri bulun. Akraba olmasına da gerek yoktur. Bu işe adım attığınız da zaten işi yapabilecek kişilerin ne kadar az olduğunu anlayacaksınızdır. Güvenebileceğiniz kişileri seçin. Sitenizi kendi sitesi gibi gören kişilerle çalışmanız ve onları tatmin edecek ücret ya da bunun yanında küçük sürprizler yapmanız işinizi büyütmek için son derece önemlidir. Eğer büyümek istiyorsanız düzenli şekilde çalışacak bir ekibiniz var artık ev dışına çıkarak kurumsal bir aşamaya geçme sürecine başlamalısınız. Bayan editörler genellikle magazin kategorisinde size büyük katkı sağlayabilir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler bu işleri yapamayabiliyor. O yüzden kişileri mülakat ederken o şahısın bu işi kavrayıp kavramayacağı hakkında ufak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu işi ben çok iyi yapıyorum da diyemezsiniz. Sabır bu işte en büyük anahtardır. Ülkenin en büyük haber sitesinde çalışan amatör bir editör sizin özenle hazırladığınız haberi geride bırakıp üst sıralara çıkabilir. Bu durumda pes edilmemelidir. Çünkü o site yılların sitesi ve sizin neredeyse 10 katınız şeklinde siteye haberler giriliyor. Hep ileriyi düşünün, yarını düşünmeden adım atmayın!

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: