Google News: Eklenme İsteği Gönderildi

Samet 14 Eyl 2016 Google News 315  0

Google News başvuru sürecinde ilk adımı gerekli formu doldurduktan sonra yayıncı merkezinde yer alan “Eklenme İsteği Gönderildi” adlı yer ile başlıyor diyebiliriz. Tabi bundan 3-4 ay önce yüzdelik bir kısımda orada yer alıyordu. Örneğin; yüzde 20, 40, 60 ve 80 (İngilizce siteler için) yer almaktaydı ve sonradan bu sistem değiştirildi.

Bu yazıyı yazdığım tarihte başta olmak üzere artık News başvuruları en geç bir hafta içerisinde onaylanıyor diyebilirim. Hatta 4 saat içerisinde bile cevap gelen siteler olduğunu bizzat gördüm ve yaşadım. Eklenme isteği gönderildikten sonra sitenizi boş bırakmamanız önemlidir. Yani biraz daha performansınızı arttırarak haberleri girebilirsiniz. Bu süreç içerisinde siteniz editör tarafından bakılacağından boşlamamanız onca emeğinizin boşa gitmemesi için önemlidir. Tabi başvuru yoğunluğu ya da diğer belirtilmeyen Google kaynaklı sorunlar yüzünden 15 güne kadar bekleme sürelerinin de olabileceğini belirtmekte fayda görüyorum.

Eklenme İsteği Gönderildi yazısı.

Ayrıca çok beklemeniz sitenizin kabul ya da red cevabı anlamına taşımamalıdır. Tabiki partnerdash’da eller tetikte beklerken ve gözler F5 yapıp tarayıcıya baktığınızdaki anı hissedebiliyorum :=)

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: