Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Sezonunu Bekliyorum

Samet 21 Eki 2016 Diğer 439  0

Muhteşem yüzyıl kösem biliyor musunuz ya da takip ediyor musunuz bilmiyorum ama önümüzdeki haftalarda FOX TV ekranlarında yeni sezonu ile ekranlarda yerini alacak.

Kişisel bloguma hepte SEO ya da news hakkında yazı yazacak değilim ya! Biraz da kafama göre takılayım istedim, hem belki de benim gibi Kösem dizisini sevenler vardır belli mi olur? Neyse, Sultan 4. Murat Han dönemini anlatan diziyi sabırsızlıkla bekliyorum. Yaz aylarında yerli ve yabancı dizilerden yoksun kaldığımızı sanırım belirtmeme gerek yok. Televizyonlar da ve amacını çözemediğim bazı medya haber sitelerinde dizi hakkında geçtiğimiz yıl içerisinde çok fazla karalama kampanyası başlatıldığını gördüm. Ratingleri düşükmüş vs. gibi. Rating neye göre düşük mesela? Dizi rahat total ya da AB’de ilk 10 içerisinde yer alıyordu bunda tuhaf olan neydi anlamadım.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’e laf atanlar bilmiyorlar ki dizi beğenilse de beğenilmese de Türkiye’de Osmanlı ile ilgili yeni bir fikir/görüş gibi bir şey ortaya attı. Yani herkes artık gel bakayım “şehzadem, sultanım, hünkârım” gibi kelimeleri günlük hayatta kullanırken kıyafetler bile bir önceki seride modayı belirlemişti.

Gerçekten çok şey yazacağımı düşünüyorum vakit bulursam diziyle ilgili; çünkü diziyi seviyorum.  Muhteşem Yüzyıl Kösem, özellikle 1. Sezon’un son beş bölümünde tarihte yazılı neyse onu oynamış ve yaşatmıştır. Bunu açın bakınız tarih kitaplarına. Ben Sultan Osman’ın hayâlarının sıkılmasını göstermeyeceklerini zannetmiştim, kulağının kesilmesi gibi olayları; lakin bunlar dizide aktarılmıştır.

İstanbul’daki soğuk, şehzadelerin durumu vs. yani şimdi geriye dönüp bakmayayım son bölümlere de çok iyi yansıtıldı. Bloga eklediğim bu yazım serinin başlangıcı olsun diyeyim 🙂

İşte o sahneler…

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Türkiye’nin Google’ı: Hürriyet
GoDaddy İhaleden Alınan Domain Panele Yansıma Süresi
Sametce.com Yeni Tasarımıyla Yayında
Z Tablosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: