News Kayıtlı Site Para Kazandırır Mı?

Samet 17 Eki 2016 Google News 314  0

Şimdi siz blogumda news ile ilgili konular görünce “bu işte para var atılayım” diyebilirsiniz. Hatta forumlardan gördüğünüz o konulardan dolayı da böyle bir düşünceniz olabilir diye düşündüm ve yanıtlamak için bir yazı yazmak istedim.

Şimdi Google news kayıtı almak için bir takım bazı şartlar bulunuyor. Bunları biliyorsunuz zaten, bilmiyorsanız da bana biraz zaman verirseniz önümüzdeki haftalarda boş vaktimde yazacağım.  Bu news kaydını almak için haber eklenmesi ve diğer giderler sitenizi hazırlama aşamasında elinizden gidecek olan zaman ve paradır. Bu kadar zaman ayırıp, adwordse reklam verip ve diğer çalışmaları news için yatırım yaptığınız siteye yapabilirsiniz; lakin sonuç elbette olumsuz olabilmektedir. Buna da hazırlıklı olmalısınız.

Varsayalım ki news kayıtlı bir siteniz oldu ya da satın aldınız hiç fark etmiyor. Bu siteyi öncelikle hitlendirmeniz ve bir kullanıcı kitlesi oluşturmanız gerekiyor. Tabiki en başta paranın kokusuna aldanıp “XX İndir, İzle, APK Yükle, onu bunu yükle vb.” tarzından haber girişlerini yaptığınızda da Google amca Search Console’a manuel işlemi de bırakıverecektir. Bunları yapmazsanız hitte alamayacağınızı düşünüyorsunuz öyle değil mi? Bu yüzden news kayıtlı sitelerde kazanç hitle doğru orantılıdır yani hitiniz iyiyse kazancınız da iyi olacaktır. He tabi farklı sektörlerde farklı kurumlardan reklam alırsanız bu durum farklıdır. Zengin bir sektöre hitap ediyorsunuzdur adsense kullanmayıp banner reklam tarzında işlemleri de yapabilirsiniz.

Kısaca News Kayıtlı Site Para Kazandırır Mı?

Evet kazandırır; ancak çok büyük sorunları da beraberinde yaşayabilirsiniz. Tanıtım yazısı aldıysanız (ki para kazanmak için alıyorsunuz, bunu sizler önermem) bunların manuel işlemden çıkmak için silinmesi, linklerin kaldırılması (footer linki hiç önermem), haftalarca sitenin hit kaybı yaşaması gibi şeyler yaşayabileceğiniz de unutmayın. İnanın bu işin bir de psikolojik boyutu var. Yaşadığım için biliyorum.

İnanın niche bir site açın atıyorum “pil markaları” newse verdiğiniz emekten daha az emek verip daha fazla kazanabilir ve bu süreçte pil markaları ile ilgili kendinize kazanç networku oluşturabilirsiniz.

İşe bir de şu boyuttan bakın. Siz birkaç kişilik bir ekipsiniz belki de tek! Yarın kayıt alıp hürriyet ve milliyet gibi yılların sitelerini geçip ya da onlarla yarışıp gerçekten hele şu zamanda iyi para kazanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Sitenize emek veriyorsunuz para geliyor ancak, siz ya da ekibinizden birisinin hatası yüzünden aylarca para alamayabiliyorsunuz. News işi sabır işidir, eğer sabrınız yoksa üzülen siz olursunuz arkadaşlar. Sorunuz olursa alttan yorum atarsanız en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: