News Keywords Kullanımı

Samet 18 Eki 2016 Google News 331  0

Haberinizle alakalı doğru şekilde tanımlanan ve spam yaratmayacak şekilde kullanabileceğiniz Google news keywords meta tagı, arama sonuçlarında görünürlüğünüzü arttıran bir diğer etmenler arasında yer almaktadır. Belirttiğim özellikle buradan da bakabileceğiniz üzere yıllar önce hayat geçirilmiştir.

News keywords etiketi Google’a özel bir etiket olup bu meta etiketten çok iyi şekilde yararlanmaktadır. Anahtar kelimelerinizin alakalı olanları aşağıda göstereceğim şekilde kullanmanız siteniz açısından çok iyi olabileceğini söyleyebilirim. Elbette bu konuda abartıya gitmemelisinz; dediğim gibi bu normal standart taglardan biraz farklıdır.

Google News kullanımı

Örnek; Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir haber ekliyorsunuz, Google haberler botlarının o haberinizi daha iyi anlamasınız sağlamak için aşağıda vereceğim kodu kullanabilirsiniz;

<meta name=”news_keywords” content=”Cumhuriyet Bayramı, Kutlamalar,”>

tabiki bu örnekleri çoğaltabilirsiniz. Mesela haberiniz Ankara’da Cumhuriyet Bayramı Kutlandı şeklindeyse etiketlere virgül koyarak Ankara etiketini de ekleyebilirsiniz. İlk sırada kullandığınız ya da en sonda kullandığınız etiketlerin bir önem değeri bulunmamaktadır. En fazla 10 adet ekleyebilirsiniz.

Büyük siteler için örnek isterseniz The Guardian’a bakabilirsiniz. Google news etiketi yalnızca haber kayıtlı siteler içindir bunu da belirteyim. WordPress eklentisini de zaman buldukça tanıtabilirim sizlere.

Tabiki bu verdiğim bilgiyi uyguladığınız zaman haberleriniz en üstte çıkacak diye birşey de söylemiyorum 🙂

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: