Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!

Samet 28 Kas 2016 Google News 379  0

Google news kayıtlı birçok site kayıtlarını alır almaz kenarda tutuluyor ve sonra bir bakıyorlar ki news kaydı silinmiş. Bu durum normal bir durumdur yani sizin siteniz dğer katmayan bir site olarak kapatılmış kenarda durmuş.

Ayrıca google haberler kalite yönergelerini ihlal eden siteler manuel işlem görmeseler bile news dizininden belli şartlar altında çıkartılabilmektedir. Manuel işlem görüp news dizininden silinmeler de meydana gelebilmektedir. Silinme zaten anlayacağınız üzere gerçekten çok ciddi bir olay olup gerçekten silinmeyi haketmişsinizdir. Türkiye’de de elbette bu işleme maruz kalan siteler olmuştur. Bu yazımı okuyan ve son birkaç senedir aktif olarak piyasada yer alan kişiler bu siteleri elbette bilir. Şuan adlarını yazmayayım.

Google İle Oynamayın!

Manuel işlemi göze alıyorsanız ve sadece manuel işlem görüp silinmem diyorsanız bu makalemi aklınzıa getirebilirsiniz. Partnerdash bölümünde sitenizin yanında site reddedildi yazısını görebilirsiniz. Kurallar gayet açık, net belli. Siz Google’a oynarsanız o da sizinle oynar :=)

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu
Geçmişi Olan Domainle News Başvurusu

“Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!” üzerine 2 yorum

  1. Fahrettin dedi ki:

    Hocam news kaydını yapamadık hala şimdiden bizi korkutmayın lütfen 😀

  2. Geri bildirim: Yasir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: