Osmanlı İmparatorluğu Azerbaycan Topraklarında

Samet 01 Mar 2013 Tarih 316  0

Osmanlı imparatorluğu azerbaycan harekatı , Osmanlı imparatorluğu azerbaycan işgali ya Osmanlı imparatorluğu bakü harekatı ya da Osmanlı imparatorluğu Bakü işgali gibi isimlerle aranılabilir o yüzden uzattım.

Halil Paşa komutasındaki Türk ordusu 1918 temmuz ayında ileri harekata başlamıştır. Ordumuz Rus işgalci kuvvetlerinin her türlü çabalarına rahmen Bakü’deki kardeşlerimizin yanına girmiştir. Bakü 15 Eylül 1918 Tarihinde kuvvetlerimizce alınmıştır. Lakin ordumuz Baküde 1-2 aydan fazla kalamamıştır çünkü imzalanan Mondros anlaşması gereği topraklardan geri çekilmek zorudna kalmıştık 17 kasım 1918 de.

Boşalan yeri nasıl geldiğini benimde bilmediğim Enzeli şehrinde bulunan General Thomson komutasıdnaki ingilizler işgal etmiştir bu konuda fazla bilgi bulmazsınız kolay kolay.

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Olimpiyat oyunlarındaki İngiliz sömürgeciliği
Pargalı İbrahim Paşa Gerçekleri
Barbaros Hayreddin Paşa! O Bir Efsane…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: