Sahte/Yalan Haber Yapmayın!

Samet 29 Eyl 2016 Google News 354  0

Google Haberler için yazılarıma bir yenisini eklemek istiyorum. Bazı site sahipleri/editörler Google’ı kandırabileceğini zannedip haberlerde bazı kelimeleri eş anlamlıları ile değiştirerek ya da var olan bilgiyi yanlış kullanıcıya sunarak katma değeri düşük içerik sunmaya çalışmaktadır.

Sizler site sahibi olsanız da editörlerinizin yaptıkları paylaşımlardan sorumlusunuzdur. Bu olay yüzünden siteniz er ya da geç ceza görecektir. O yüzden yaptıklarım anlaşılmaz gibi bir yanılgıya düşmeyin. News kayıtlı siteler de bu durum son zamanlarda oldukça fazla görülmeye başlandı, hatta bazılarında 100 bin index olunca ayıkla pirincin taşını!

Bu olayı şu örnekle açıklayayım;

Gerçek Haber Örneği:

Dolar bugün 3 lira seviyesini gördükten sonra 2,97 TL’ye kadar düşüş gösterdi.

Yanlış/Yalan/Spin Haber Örneği:

Dolar bugün 4 lira seviyesini ulaştıktan sonra 2,10 TL’ye kadar düştü.

Şimdi burada güya özgün haber oluşturduğunu sanan bir takım kişiler olabilir. Ancak siz kullanıcıyı aldatıyorsunuz haber neyse onu vermelisiniz. Gerçekten bu tip sorunlar yüzünden manuel işleme siteniz girebilir, manuel işleme girdikten sonra da bu tür haberler yüzünden çıkmayabilir. Konuyla ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Newsten Silinme (Atılma) Olduğunu Unutmayın!
Dmoz Kayıtlı Olmak Newse Etki Eder Mi?
Online Eski Gazete Manşetlerini Okuyun
Subdomainle Google News Başvurusu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: