Türkiye’nin Google’ı: Hürriyet

Samet 26 Eki 2016 Diğer 360  0

Bildiğiniz üzere Türkiye’de sorsalar en iyi haber sitelerini sayın diye Hürriyet elbette ilk üç içerisinde yer alacaktır. Hemen yazımın başında belirteyim bu yazıyı yaz diye kimse demedi ben kendi hissi duygularımla yazıyorum, tamamen objektifim yani :=)

Google bildiğiniz üzere teknoloji devi. Gerek ofis tasarımları gerekse yaptığı yenilikler ile birçok şirkete örnek olmuş ve olmaya devam etmektedir. Hürriyet ise özellikle gazetecilik ve medya kapsamında Türkiye’nin bana göre Google’ı diyebilirim. Elbette gidip görmedim ya da bir temasım olmadı; ancak sosyal medyadan paylaştıkları fotolar ve yazıları o kadar sıcak geliyor ki düşünün bana bu yazımı yazdıracak kadar beğendim. Çalışma ortamları, yeşilliğe verdikleri önem ve ekip çalışmansa uygun kişileri kendi içerisinde barındırması şirketi daha üst düzeylere tırmandırmaya devam edecektir.

Manşet Haberin Her Şeyidir!

Haber yapılırken manşet fotoğrafı sadece yeterli değil. O fotoğrafı bazı yerlerinden kırpmak, ona özel fontlarla yazı eklemek ya da başka tür işlemler uygulamak eğer bir haberin okunması olmasa bile sırf o manşet ile okunmasını sağlayabilir. Ülkemizde de bunu en iyi yapanlar arasında bana göre Hürriyet yer almaktadır. İnanın atılan başlıklar o kadar iyi ki ana sayfaya girince insan bakmadan duramıyor. Birkaç sekme rahat açılıyor diyebilirim. Haberlerdeki içeriği zaten söylemiyorum kalite ortada neyse fazla mı övdüm ne 🙂

Hürriyet Dünyası

Gördüğüm kadarıyla Hürriyet Dünyası’nda çalışan kişiler gerçekten ekipleriyle çok iyi uyum içerisindeler. Kendi içlerinde yaptıkları güzel aktiviteler, çalışanlarla olan ilişkiler ve toplantılar sıcakkanlılığı instagram hesaplarına attıkları fotoğraflardan taa Samsun’a kadar geliyor. İş ortamları ve yaptıkları değişiklikleri özgürce paylaşıyorlar. Ufak hediyeler, özel günler vs. yani gerçekten çok hoşuma gitti. Şu ana kadar Türkiye’de özellikle bu alanda bu tür yenilikler yapan kurumsal bir firma görmedim.

analitik
Analitik niye o kadar az anlık kesilme mi oldu 🙂
asure

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Sezonunu Bekliyorum
GoDaddy İhaleden Alınan Domain Panele Yansıma Süresi
Sametce.com Yeni Tasarımıyla Yayında
Z Tablosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: