Vbulletin SEO Ayarları Nasıl Yapılmalı?

Samet 17 Mar 2012 SEO 345  0

1) Açılan konular saatbaşı veya belirli bir düzende google, bing vb. diğer blog aramalarıda dahil pingleniyor mu?
2) Konuları google görüyor mu? Önemli bir ayrıntıdır kimi uyanıklar konuları ziyaretçilere kapar bu aynı anda googledan gelecek trafiği öldürmek demektir. Mümkün olduğu kadar forumu google a açmalısınız
3) Forum gereksiz menüler, resimler veya sayfa hızını kötü etikleyecek js css gibi öğeler mevcut mu. Bu tür ağır forumlar hem extra server harcaması yaratır hemde hızı düşürür buda kötü bişeydir. Forumlarınızı buna göre temalandırmalı ve düzenlemelisiniz
4) Forumda sitemap var mı, robots.txt var mı
5) Forumun Ana sayfasında son konular var mı? Son konular forumların indekslenmesinde önemli bir ayrıntıdır. Google foruma gelip bu son konuları indekslemek isteyecektir bu tür bir alan yaratmanız iyi olur.
6) Forum içerik trafiği nasıl. Forumların içerik trafiği yüskseldikçe her içerikden geri trafik elde etmek daha olası hale gelmektedir. Bu açıdan forumunuzu güncel tutmalısınız.
7) Forumu bir seo eklentisi ile güçlendirdiniz mi? Ufak tefek yüzlerce ayrıntıyı burda bahsetmeye gerek yok forumlara ait seo gereksinimlerini çözen örneğin vbseo gibi eklentileri konuşmak yeterli.
8) Forum yaşlı mı yeterince bir forum 3-4 seneden önce olgunlaşmaz. O nedenle sabırlı olmalısınız.

Şimdilik bu kadar genel detay verdim bunlar forum seoda temellerdir aşağı yukarı değişmez.

Etiketler:,

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
seo-istatistik
SEO ve İstatistik Bilimi Arasındaki İlişki
Domainler Önceden Manuel İşlem Görmüş Olabilir
Manuel İşlem Sonrası İndex Sorunu
AMP Sayfaların Değerini Anlamak Önemli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: