WordPress Anlık Yüksek Ziyaretçi İçin Cache Eklentisi

Samet 25 Eyl 2016 Wordpress 573  0

Büyük siteler ve genellikle de haber siteleri yazılım seçme konusunda oldukça sıkıntılar yaşıyorlar özellikle WordPress anlık yüksek hiti kaldırır mı gibi soruları da haliyle sıkıntı yaşayabileceklerini düşünebiliyorlar.

Sizlere tecrübelerimden bahsederek bu durumu özetlemek isterim. WordPress cache eklentileri ile evet bu durumdan kurtulabiliyorsunuz. Tabi bunun yanında sunucunuzun özellikleri SSD, Lite Speed gibi faktörler de anlık hiti kaldırma noktasında çok fazla önemlidir. Anlık hiti kaldırabilecek kesinlikle bedava eklentilerden uzak durunuz. Panelinizde olabildiğince az eklenti kullanmaya özen gösteriniz. Çok basit kodlama işlemler için bile eklenti kurmaya gerek yok. Mesel dışarıya verilen linkler için nofollow eklemek için bile eklenti kuruluyor bunlar yanlış uygulamalardır.

WordPress Cache Eklentisi

Anlık hit konusunda anlık 15k’ya kadar wordpress’in stabil çalıştığını belirteyim. (Analitikte kaydettiğim görüntü olursa buraya eklerim bakmam lazım) Günlük 200k’ya varan sitelerde de yine hiçbir sıkıntı ya da kesilme yaşanmamıştır. Elbette özel yazılım yazdırabilir ve kullanabilirsiniz ben wp kullanmak isteyenler için bu makaleyi yazmak istedim.

WP Super Cache eklentisi bana göre ön bellek eklentileri arasında en iyilerden birisi. Özellikle Premium alırsanız çok daha faydalı özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Resimler ve yazılarda yaşattığı inanılmaz ön belleklemeyi yaşayıp görebilirsiniz. Diğer cache eklentileri arasında bana göre en iyi diyebilirim.

Hosting Seçimi Nasıl Olmalı?

Anlık hitleri kaldırırken kısmi kesilmeler yaşamamak için hosting seçimi en az cache eklentisi kadar önemlidir. Bu konuda sizlere önerim Güzel Hosting olacaktır. Türk kullanıcılar için açılan siteler için Türk Lokasyonlu hosting seçimini yapmanız ayrıca önem arz etmektedir. Belirttiğim şirket örneklerden sadece birisi. Anlık yüksek ziyaretçi potansiyele sahip siteler için sunucu özelikleri ile kullanıcılar sorun yaşamadan sitenizde dolaşabilmektedir.

Etiketler:

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
WordPress Güvenlik Eklentileri
WordPress Haber Teması İle Newse Başvurulur Mu?
WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

“WordPress Anlık Yüksek Ziyaretçi İçin Cache Eklentisi” üzerine 1 yorum

  1. Aleyna dedi ki:

    hocam teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: