WordPress Güvenlik Eklentileri

Samet 28 Eki 2016 Wordpress 337  0

WordPress sitelerde güvenlik konularında zaman zaman birçok webmaster sıkıntı yaşayabilmektedir. Bundan dolayı özellikle kötü niyetli kişiler eklenti ya da güncellemelerde meydana gelen açıkların yanı sıra diğer yöntemlerle şifreleriniz öğrenip sitenize zararlı kodlar ekleyebilmektedir.

Aşağıda adlarını verdiğim eklentileri ilgili kaynaklardan indirdikten sonra rardan çıkartınız. Rardan çıkarttığınız dosyaları sitenize FTP programı ile giriş yaparak Plugins klasörünün içine atınız. Ardından WordPress admin panele girip ilgili eklentiyi aktifleştir butonuna basarak eklentiyi aktif ediniz. Eklentilerin ilgili ayarlarını yaparak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sizlere önerim sadece bir tanesini kullanmak yönünde olacaktır.

Bu eklentilerle beraber veritabanlarınız kontrol altında tutabilir, üyelik sisteminiz açıksa mevcut hataları giderebilirsiniz. Saldırı yapılan sayfalarınızı bu eklentilerle beraber kontrol altına alabilirsiniz. Özellikle ilk sıradaki eklentiyi sizlere tavsiye ederim. Wp-admin yolunu ve kullanıcı adınızı da daha değişik bir kullanıcı yapmanızı öneririm. Sitenizde yazar varsa yazılarını önceden onaylı yapabilirsiniz. Bruteforce atakları da aşağıdaki eklentilerle önlenebilmektedir.

Wordpress Güvenlik Eklentileri

All In One WP Security & Firewall Not:4.8/5
BulletProof Security Not:4.7/5
iThemes Security Not:4.7/5 (SMS ile Güvenliği en üsy düzeye çıakrtıyor)
Sucuri Security Not:4.6/5
WP Antivirus Site Protection Not:3.9/5
WordFence Not:3.9/5
Acunetix WP Security Scan Not:3.3/5

Ayrıca sitenize girişlerde şifrenizi deneyenler ve girişlerdeki hack saldırını engellemek için Login LockDown eklentisini önerebilirim.

Yukarıdaki puanlamalar 5 üzerinden yapılmıştır.

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
WordPress Haber Teması İle Newse Başvurulur Mu?
WordPress Anlık Yüksek Ziyaretçi İçin Cache Eklentisi
WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: