En İyi 7 WordPress Güvenlik Eklentisi

Samet Özsüleyman 28 Eki 2016 Wordpress 1.002  0

WordPress sitelerde güvenlik konularında zaman zaman birçok webmaster sıkıntı yaşayabilmektedir. Bundan dolayı özellikle kötü niyetli kişiler eklenti ya da güncellemelerde meydana gelen açıkların yanı sıra diğer yöntemlerle şifreleriniz öğrenip sitenize zararlı kodlar ekleyebilmektedir.

Aşağıda adlarını verdiğim eklentileri ilgili kaynaklardan indirdikten sonra rardan çıkartınız. Rardan çıkarttığınız dosyaları sitenize FTP programı ile giriş yaparak Plugins klasörünün içine atınız. Ardından WordPress admin panele girip ilgili eklentiyi aktifleştir butonuna basarak eklentiyi aktif ediniz. Eklentilerin ilgili ayarlarını yaparak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sizlere önerim sadece bir tanesini kullanmak yönünde olacaktır. Özellikle .htaccess üzerinden güvenlik önlemleri de alabilirsiniz.

Bu eklentilerle beraber veritabanlarınız kontrol altında tutabilir, üyelik sisteminiz açıksa mevcut hataları giderebilirsiniz. Saldırı yapılan sayfalarınızı bu eklentilerle beraber kontrol altına alabilirsiniz. Özellikle ilk sıradaki eklentiyi sizlere tavsiye ederim. Wp-admin yolunu ve kullanıcı adınızı da daha değişik bir kullanıcı yapmanızı öneririm. Sitenizde yazar varsa yazılarını önceden onaylı yapabilirsiniz. Bruteforce atakları da aşağıdaki wordpress eklentisi ile önlenebilmektedir. Bu eklentiler site genelinde scan yaparak sorunları düzeltmektedir. FTP şifrenizi de düzenli olarak değiştirmeyi ve giriş denemeleri için farklı güvenlik önlemleri alabileceğinizi de hatırlatayım.

Wordpress Güvenlik Eklentileri

All In One WP Security & Firewall Not:4.8/5
BulletProof Security Not:4.7/5
iThemes Security Not:4.7/5 (SMS ile Güvenliği en üsy düzeye çıakrtıyor)
Sucuri Security Not:4.6/5
WP Antivirus Site Protection Not:3.9/5
WordFence Not:3.9/5
Acunetix WP Security Scan Not:3.3/5

Ayrıca sitenize girişlerde şifrenizi deneyenler ve girişlerdeki hack saldırını engellemek için Login LockDown eklentisini önerebilirim.

Yukarıdaki puanlamalar 5 üzerinden yapılmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
SEO ile ilgili yazılar yazmakta ve pazar araştırmalarıyla analizleriyle yakından ilgilenmektedir. Sıcak çikolatayı ve tarihi çok sevip, The Walking Dead izlemektedir. Daha fazla bilgiyi hakkımda sayfasında bulabilirsiniz.
Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: