Yabancı Siteler Neden Daha Fazla Kazanıyor Diyenler…

Samet 22 Eyl 2015 Adsense 455  0

Arkadaşlar merhaba,

Bu iş ile uğraşıyorsanız hepimiz görmüşüzdür özellikle ingilizce hitli siteler iyi paralar elde edebiliyorlar. Hepimiz o konuları gördükten sonra bir gazla siteler açarız, makaleler yazarız vs.

Öncelikle söylemeyelim ki adamlar bir işe başlarken uzun vadeli düşünüyorlar. Google’nin istediği bir şekilde “insalık adına yararlı” siteler yapmaya özen gösteriyorlar. Biz günde bir ya da iki özgün makale giremezken adamlar günde beş makale giriyor. Siteleri son derece en yeni standartlara uygun oluyor ve yazı içerisinde inanılmaz on-page SEO yapıyorlar. Kullanıcıların sitede kalma süreleri artıyor.

En Önemli Etken Ne?

Bana sorarsanız yabancıların en iyi yanı ana dilleri ingilizce olması. Tabi hepsinin değil, kendini geliştirenler de var bizim ülkemizde olduğu gibi. Kendinizi onların yerine koyun ne güzel yazılar yazıyorsanız bizim internet kullanıcımız belliyken örneğin Türk kullanıcılar, adamların kitlesi neredeyse tüm dünya oluyor.

Başka bir detay ise bizim tık başına aldığımız ile onların tık başına aldıkları paranın bir olmaması. Bizi resmen soğutuyor desem hatalı olmam herhalde…

Bizde yorum kutularına fazla önem verilmezken onlarda sayfalarca yorum oluyor. Kullanıcı etkileşimini arttırmaya çalışıyorlar.

Ayrıca bizler Adsense odaklı çalışma yaparken, niche kelime seçerken onlar daha proaktif davranarak clickbank, Amazon gibi siteler ile adsense’nin yanında ekstra kazanç sağlıyorlar. Biz google’da trend olanlara bakarken adamlar yahoo trend kelimeleri de boş geçmiyorlar.

yahoo trend

yahoo trend

WordPress kurulması hakkında bir makale yazdıkları zaman özgün bir şekilde video hazırlayıp youtube’ye yükleyip kendi sitelerine atıyorlar. Youtube’den de kazanç sağlıyorlar. Bunun gibi birçok ekstra şeyleri var.

Tüm yukarıda yazdıklarımdan sanırım neden fazla kazandıklarını anlatabilmişimdir.

Samet {Samet}

Selam ben Samet, blogun kurucusuyum. İstatistikçi ve SEO Uzmanıyım. Bu sitede sizlere başta SEO & Google News olmak üzere diğer birçok konuda bilgilendirici yazılar yazmaktayım. Dileyen kişiler istekler ve işin içinden çıkamadıkları durumları İletişim kısmından mail atabilirler.
Adsense Yetersiz İçerik Sorunu
Adsense Başvurusu Nasıl Yapılmalı?
.pro Domain ve SEO optimizasyonu
Niche Site Açmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: